Патріарх РПЦ Кирило (в центрі) та предстоятель Білоруської православної церкви митрополит Павло (другий праворуч) прямують на служби у Церкві Усіх Святих в Мінську, Білорусь, 14 жовтня 2018 року. Священний Синод на чолі із патріархом Кирилом зібрався 15 жовтня у Мінську щодо української автокефалії
Фото: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH
Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. Так, синод визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем. У рішенні вказано, що РПЦ не виконуватимуть рішення Константинополя.

«На засіданні Священного Синоду прийнято рішення про повний розрив спілкування з Константинопольським патріархатом», — заявив представник РПЦ митрополит Іларіон про підсумки засідання Синоду.

У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.

За словами журналіста «Радіо Свобода» Валерія Калиновського, причинами розриву Іларіон назвав три рішення, які нещодавно ухвалив Константинополь: 

1) відновлення у сані голів УПЦ КП Філарета та Української автокефальної церкви Макарія, які ведуть діалог щодо автокефалії;

2) скасування акту 1686 року, який підпорядковував Київську митрополію Москві;

3) заснування ставропігії Всесвітнього патріархату в Україні.

Ілларіон заявив, що всі ці рішення з погляду РПЦ є незаконними та канонічно нікчемними.

«РПЦ не приймає цих рішень не буде їм слідувати. Розкол залишається розколом, лідери розколу залишаються ними», — наголосив він.

Зазначимо, постійними членами Священного Синоду РПЦ є митрополит Київський і всієї України Онуфрій; митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир; митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр, голова Митрополичого округу у Республіці Казахстан; митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій, глава Середньоазіатського митрополичого округу; митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій, керуючий справами Московської Патріархії; митрополит Мінський і Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Волоколамський Іларіон, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: