Світ

Мінкульт Білорусі не знайшов у стрічці «Смерть Сталіна» екстремізму чи жорстокості

5 лютого, 2018 17:43
Світ/Мінкульт Білорусі не знайшов у стрічці «Смерть Сталіна» екстремізму чи жорстокості
Зберегти
Вигляд
У Білорусі покажуть кінострічку «Смерть Сталіна», Міністерство культури країни не знайшло у фільмі порушень законодавства.

У Білорусі покажуть кінострічку «Смерть Сталіна», Міністерство культури країни не знайшло у фільмі порушень законодавства.

Про це повідомляє TUT.BY.

Голова управління кінематографії Мінкульту Олександр Ридван заявив, що зауважень щодо подальшого прокату фільму у Білорусі більше немає.

«Під час перегляду спеціалісти внутрішньої експертної комісії Міністерства культури не знайшли у фільмі «Смерть Сталіна» фактів порушення білоруського законодавства. Направляти фільм до Республіканської експертної комісії (із запобігань пропаганди порнографії, насилля та жорстокості) вважаємо недоцільним» — повідомив він.

«Смерть Сталіна» у кінотеатрах Білорусі покажуть 8 лютого. Попередню прем’єру кінострічки, призначену на 24 січня, скасували на вимогу Міністерства культури. Тоді білоруські чиновники заявили, що дадуть дозвіл на прокат лише після попереднього перегляду стрічки спеціальною експертною комісією.

«У нас є законодавство, яке регулює всілякі прояви екстремізму або пропаганди порнографії, жорстокості, насильства щодо дітей. Якщо всі ці положення законодавства будуть дотримані, ніяких претензій не буде. Якщо наші експерти знайдуть якісь невідповідності, будемо забороняти », — сказав раніше Ридван.

«Смерть Сталіна» — британсько-французька сатирична комедія про боротьбу за владу у правлячих кола Радянського союзу після смерті Сталіна.

Відео: Youtube/​Сінематико

Напередодні, Міністерство культури Росії відкликало прокатне посвідчення британської сатиричної комедії «Смерть Сталіна» режисера Армандо Іаннуччі.

Після чого Незалежний російський союз кінематографістів висловив протест проти цензури фільму через заборону Мінкульту РФ.

3 лютого правозахисник із російського регіону Комі Ернест Мезак подав до суду на Міністерства культури країни про відкликання прокатного посвідчення у фільму «Смерть Сталіна». Він зауважив, що заборона порушує 10 статтю Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує свободу вираження думок і право на отримання інформації культурно-розважального характеру.

/Дарина Концидайло

Пов`язані новини