У Білорусі стратили 31-річного Семена Бережного, одного з чотирьох фігурантів справи про «чорних ріелтерів», які, за даними слідства, вбили шістьох людей.

Про це правозахисному центру «Весна» повідомили рідні засудженого.

За словами матері розстріляного Бережного, свідоцтво про смерть вона поки не отримала. Також вона не знає, коли саме відбулась страта.

Як зазначає TUT.BY, у справі про «чорних ріелтерів» загалом засудили чотирьох обвинувачених, крім Бережного смертний вирок отримав 36-річний Ігор Гершнаков. Про його долю поки нічого невідомо, рідні вже місяць не отримують від нього листів.

Раніше в комітеті з прав людини ООН зареєстрували звернення від обох засуджених. Згідно з правилами, під час розгляду звернень забороняється страчувати в’язнів, проте Білорусь зазвичай не виконує цього правила.

У період з 2009 по 2015 рік у Могильовській області зникли шестеро людей. Пізніше їхні тіла знайшли в безіменних могилах на сільських цвинтарях. Всі вони були одинокими людьми з алкогольною залежністю чи боргами за комунальні послуги. Саме таких людей, за даними білоруського слідства, шукали зловмисники. Вони вмовляли їх продати або поміняти житло, після чого вбивали.

Засуджені під час судового засідання заявляли, що свідчення в них вибивали силою, а Гершнаков навіть оголошував голодування.

У грудні 2017 року Верховний суд Білорусі відмовив засудженим до страти в оскарженні вироку, проте у червні 2018 року суд призупинив виконання покарання на час розгляду їхніх наглядових скарг. Про скасування цього рішення суду не повідомлялось.

Білорусь є єдиною країною в Європі та на пострадянському просторі, де найвищою мірою покарання є страта.

Раніше у Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

Як повідомлялося, у Німеччині остання федеральна земля скасувала смертну кару. Це рішення було символічним, оскільки федеральні закони переважають над законодавством земель, а у ФРН смертна кара заборонена.

У жовтні суд скасував смертну кару в штаті Вашингтон.

Раніше Римо-католицька церква змінила своє вчення, аби оголосити смертну кару неприпустимою формою покарання незалежно від обставин.

У квітні 2018 року в Індії ввели смертну кару за зґвалтування дітей віком до 12 років.

За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.

Україна 18 вересня 2017 приєдналися до Альянсу боротьби з торгівлею знаряддями катувань та виконання смертної кари, ініційованому Європейським союзом.

Поділитись: