У Білорусі триває демонтаж наметів у таборі ПВК «Вагнер» — супутникові знімки
Супутникові знімки показують, що ПВК «Вагнер» розібрали всі намети у північній частині свого табору.
Про це свідчать знімки сервісу Planet.com, повідомила російська служба «Радіо Свобода».
Журналісти порівнюють знімки за 9 вересня та 18 вересня, де видно, що наметів у таборі поменшало. Однак у південній частині табору вони все ще встановлені.
За даними українського Центру національного спротиву, на території Білорусі залишилася менше ніж тисяча «вагнерівців». Зазначається, що 200 з них — інструктори в спецпідрозділах Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони Білорусі. Решта — ті, хто наразі не пішов на службу до інших приватних військових компаній або підрозділів російського Міноборони.
«Вагнерівці» в Білорусі
Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем. За даними українських прикордонників, туди прибули щонайменше близько 5 тисяч найманців. У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні поблизу кордону з Польщею.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».
Нещодавно Держприкордонслужба України зафіксувала виїзд «вагнерівців» із Білорусі. Супутникові зображення, зроблені 1 і 23 серпня, показують, що за попередній місяць ПВК «Вагнер» розібрала майже третину наметів у своєму таборі в селі Цель. Сам Лукашенко стверджує, що найманці ПВК з Білорусі не тікають, а будуть жити і працювати в країні.
- Поділитися: