Традиційна акція протесту проти режиму Лукашенка у Мінську, 25 жовтня 2020
Фото:

«Радіо Свобода»

У білоруських містах 25 жовтня тисячі людей зібралися на марші у підтримку «Народного ультиматуму». Акція протесту проходить в останній день терміну на виконання вимог опозиціонерки Світлани Тіхановської.

Про це пише Tut.by.

Початок протестів був запланований приблизно на 14 годину (за київським часом). Проте вже зранку до міст почали зганяти силовиків, водомети, броньовані автобуси та іншу техніку.

Як повідомляє «Радіо Свобода» у Мінську кількість протестувальників на марші у підтримку «Народного ультиматуму» досягла ста тисяч людей ㅡ колонна з учасників маршу розтяглась на кілометри.

Також протести відбуваються у містах Ліда, Новополоцьк, Вітебськ, Новогрудок, Брест та Гродно. Протести у Гомелі значно придушувались, силовики не дозволяють людям збиратися навіть невеликими групами.

Вже за кілька годин протесту журналісти писали про перші затримання. Так, під час маршу у Гродно було затримано близько сотні людей, зокрема неповнолітніх. У місті Новополоцьк ОМОН затримував пенсіонерів, які долучилися до протестів. Також відомо про затримання двох журналістів у Мінську ㅡ очевидці встигли зробити фото, на якому видно, як люди у балаклавах саджають їх до мікроавтобусів.

Наразі правозахисний центр «Весна» повідомляє про 66 затриманих під час протестів 25 жовтня, чиї дані вдалося підтвердити. Цей список досі оновлюється.

Як повідомляє «Новая газета» у Мінську силовики відганяли протестувальників від палацу Лукашенко світлошумовими гранатами. Бійці стріляли гумовими кулями по людях. Як мінімум двоє протестувальників постраждали: в одного перебитий живіт, а в іншого осколкові поранення.

Що за «Народний ультиматум»?

13 жовтня опозиціонерка Світлана Тіхановська висунула самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку три вимоги: оголосити про відставку, припинити насилля на вулицях і звільнити всіх політв’язнів.

У разі невиконання цих вимог вона пообіцяла організувати загальнонародний страйк ㅡ «Народний ультиматум». З 26 жовтня протестувальники планують почати національний страйк усіх підприємств, блокування всіх доріг та влаштувати обвал продажів у державних крамницях. Досі жодна з вимог опозиції не була виконана.

Протести проти Лукашенка, який, як вважають протестувальники, переміг на президентських виборах незаконно, відбуваються вже 78 днів. Найбільш масові акції, на яких збираються сотні тисяч людей, традиційно припадають на неділю.

Поділитись: