У ніч з 28 на 29 серпня білоруська влада заблокувала доступ до сайту «Наша ніва» — найстарішої газети країни білоруською мовою. Також заблокований опозиційне медіа Naviny.by.

Про це опозиційному виданню Tut.by підтвердив провайдер та повідомили самі медіа.

Як повідомив провайдер, доступ до сайтів заблокували ввечері п'ятниці 28 серпня через рішення Міністерства інформації на підставі закону «Про засоби масової інформації». Чому саме заблокували — невідомо.

Видання повідомляють, що доступ заблокований на території Білорусі, але нам також не вдалося потрапити на сайт «Нашої ніви» чи Naviny.

Медіа продовжують працювати та публікують новини у своїх телеграм-каналах.

Влада вже таке робила?

Так, 21 серпня Міністерство інформації заблокувало доступ до понад 80 опозиційних сайтів. Тоді неможливо було потрапити на сайт білоруського «Радіо Свобода», The Village Білорусь, наших партнерів «Euroradio», на сайт експретендентів на посаду президента Білорусі Валерія Цепкало та Віктора Бабарико тощо.

До того ж у день виборів, 9 серпня, та декілька днів після у Білорусі погано працював інтернет. У країні не могли потрапити на опозиційні вебсайти та месенджери. Влада повідомляла про іноземні хакерські атаки, але чи дійсно це так — невідомо.

Що відбувається в Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.

Поділитись: