У Білорусі засудили до двох років колонії дівчину, яка на мітингу розмалювала щити військових

Білоруський суд дав два роки колонії Софії Малашевич та 1,5 роки — її другу Тихону Ключаку. Причиною такого рішення є їхня участь у мітингу, де дівчина розмалювала захисні щити військової частини.

Про це пише білоруське видання TUT.BY із посиланням на рішення суду.

Малашевич та Ключак взяли участь у мітингу 6 серпня. Вони розповіли, що після цього їм запропонували написати заяву на відрахування з коледжу. Ключак погодився, а Малашевич — ні. Однак відрахували обох.

За версією обвинувачення, участь 18-річних хлопця та дівчини призвела до порушення роботи громадського транспорту — нібито вони рухалися проїжджою частиною, гучно аплодували та демонстрували опозиційну символіку.

Малашевич також звинуватили в хуліганстві. За версією слідства, дівчина намалювала вульгарні написи на загороджувальних щитах, які належать військовій частині та були виставлені біля Палацу незалежності. Обвинувачення вважає, що дівчина нібито діяла з винятковим цинізмом та демонструвала презирство до моральних цінностей суспільства.

Крім того, Малашевич звинуватили в образі самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. За версією слідства, в серпні вона двічі демонструвала плакат з образливим написом, що містить негативну оцінку його діяльності.

Малашевич та Ключак зі звинуваченнями погодилися, однак заявили про розкаяння у скоєному. Суд призначив хлопцю та дівчині саме такий термін, про який просила прокуратура. Захист Малашевич та Ключака повідомив, що рішення оскаржуватимуть.

Ситуація в Білорусі

Із серпня 2020 року в Білорусі тривають масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову посів пост президента. А протестувальників, які щонеділі виходять на мітинги, жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують силовики. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка й на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.