У Білорусі створили базу даних учасників протестів. Туди вносять вік, стать і «захоплення» мітингарів

Міністерство внутрішніх справ Білорусі створило єдину базу даних з інформацією про учасників протестів проти нинішнього режиму країни.

Про це повідомили в ефірі державного телеканалу «Беларусь 1».

У цю базу вносять інформацію про вік, стать, регіон проживання, місце роботи чи навчання, а також захоплення протестувальників. В МВС вважають, що система допоможе контролювати конкретну людину чи групу людей, вести облік мітингарів та готувати звіти.

Крім людей, яких затримують безпосередньо під час протестів, правоохоронці обіцяють вносити інформацію про користувачів чатів та адміністраторів Telegram-каналів.

Що відбувається у Білорусі?

Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють/затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.

Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.