Білоруські силовики затримали ще чотирьох журналістів у справі про несанкціонований доступ до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Білоруські силовики затримали ще чотирьох журналістів у справі про несанкціонований доступ до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За даними видання, білоруська поліція затримала журналістів TUT.BY Дмитра Бобрика, Уляну Бабаєд і Ганну Єрмачонок, а також журналіста видання «БелаПАН» Андрія Середу.

Середа був затриманий 7 серпня в офісі видання «БелаПАН», після чого його повезли на допит. За даними Euroradio, силовики провели обшук в офісі видання та забрали техніку.

Також білоруські правоохоронці провели обшуки вдома в Уляни Бабаєд, та вилучила її техніку. Саму журналістку арештували на три доби.

Раніше Слідчий комітет Білорусі затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Журналістів TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну затримали на три доби.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись: