Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Білоруська асоціація журналістів вважає затримання співробітників видань TUT.BY і БелаПАН у справі про незаконний доступ до інформаційної стрічки держагентства БелТА грубим порушенням свободи ЗМІ, а дії правоохоронців надмірними.

Про це ідеться у заяві асоціації.

«Ми вважаємо це грубим порушенням свободи висловлення і діяльності ЗМІ. У будь-якому випадку дії правоохоронних органів виглядають надмірними. Розслідування кримінальних справ не повинно впливати на свободу і професійну діяльність ЗМІ. Особливу занепокоєність викликає переслідування редакцій на тлі систематичних порушень права на поширення інформації і залякування журналістів через переслідування засновника БелаПАН Олександра Ліпая і журналістів телеканалу «Белсат»», — ідеться в заяві.

Білоруська асоціація журналістів негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

Слідчий комітет Білорусі затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову. Журналістів TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну затримали на три доби. Їм закидають несанкціонований доступ до сайту білоруського державного інформагентства «БЕЛТА».

Нагадаємо, 22 квітня у Брестській області Білорусі заарештували українсько-білоруського опозиційного журналіста Дмитра Галка після перетину ним кордону країни. Згодом Дмитра Галка етапували в білоруське місто Барановичі.

Дмитрові Галку 38 років, він працював у багатьох незалежних білоруських ЗМІ, серед останніх місць його роботи в Білорусі був заснований Павлом Шереметом опозиційний сайт «Белорусский партизан», який минулого року потрапив під блокування в Білорусі.

Дмитро Галко був також позаштатним автором кількох українських ЗМІ, зокрема англомовного видання Kyiv Post. З 2014 року Галко здійснив багато відряджень на Донбас, писав про збройний конфлікт на сході України.

17 липня 2018-го стало відомо, що для опозиційного журналіста Галка просять 3 роки ув'язнення

Поділитись: