У Білорусі затримали журналістів порталу TUT.BY та видання «БелаПАН»
Слідчий комітет Білорусі затримав головну редакторку інтернет—порталу TUT.BY Марину Золотову, редакторку TUT.BY Анну Калтигіну тажурналістку видання«БелаПАН» Тетяну Коровенкову.
Слідчий комітет Білорусі затримав головну редакторку інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову, редакторку TUT.BY Анну Калтигіну та журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.
Про це повідомляє Слідчий комітет Білорусі.
Вони фігурують як підозрювані у кримінальній справі про несанкціонований доступ до сайту білоруського державного інформагентства «БЕЛТА».
За даними Слідчого Комітету, до протиправної діяльності причетні співробітники порталу TUT.BY, інформагентства «БелаПАН» та видавничого дому «Білоруська наука».
У Слідчому комітеті повідомили, що приводом для порушення кримінальної справи було повідомлення республіканського унітарного підприємства «БелТА» про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.
«Під час перевірки співробітники МВС виявили численні факти неправомірного доступу до комп’ютерної інформації, власником якої є «БелТА». Протягом двох років (2017-2018 рр.) без відома і згоди республіканського унітарного підприємства здійснено понад 15 тисяч несанкціонованих підключень до інформації, що зберігається в комп’ютерній системі підприємства. До зазначеної протиправної діяльності причетні посадові особи видавничого дому «Білоруська наука», ЗАТ «БелаПАН», ТОВ «ТутБай Медіа», — йдеться у повідомленні.
Водночас портал TUT.BY повідомив про проведення обшуків у їхньому офісі.
Зараз у редакції TUT.BY журналістів немає. Вранці, коли стало відомо про обшуки, засновник видання Юрій Зісер розіслав повідомлення усім своїм працівникам із закликом не з'являтись на роботу із міркувань безпеки, розповів він у коментарі Громадському.
В агентстві «БелаПАН» теж почалися обшуки, повідомили співробітники агентства виданню «Наша нива».
«Радіо Свобода» повідомляє, що вдома у журналістки агентства «БелаПАН» Тетяни Коровенкової проходить обшук.
У коментарі Громадському журналіст білоруського Єврорадіо Зміцер Лукашук, який був у редакції TUT.BY, розповів, що обшуки виглядають дуже підозріло:
«Я розмовляв із юристом, який спеціалізується по авторському праву. Він не може дати жодної юридичної оцінки обвинуваченням, бо з них абсолютно нічого не зрозуміло. Не зрозуміло, у чому конкретно звинувачують, і як саме журналісти порушили закон. Можна тільки здогадуватись, що працівники Tut.by мали якийсь пароль, заходили у внутрішню програму інформагенства, і нібито брали звідти якісь дані без оплати.
Білоруське державне інформагентство «БЕЛТА» працює методом передплати. Мені складно уявити, що така велика компанія як TUT.BY пошкодувала грошей для підписки на державне інформагенство. Тим більше, що воно подає здебільшого пропагандистську інформацію. Мені тяжко уявити, що журналісти TUT.BY вирішили її красти».
Водночас, Зміцер Лукашук додав, що TUT.BY навряд чи можна звинуватити в заполітизованості. Вже довгий час ЗМІ старалося доволі нейтрально подавати політичні новини. Воно не публікує матеріалів на гострі політичні теми та критичних текстів щодо влади.
Офіс TUT.BY розташований у великому бізнес-центрі. На одному поверсі з редакцією розташований офіс найбільшого хостинг-провайдера і власника найбільших доменних груп в Білорусі — hoster.by. Працівників компанії також не впускають на робочі місця. Відтак в Білорусі можуть виникнути збої в усіх сайтів з доменами .by та .bel.
Нагадаємо, 22 квітня у Брестській області Білорусі заарештували українсько-білоруського опозиційного журналіста Дмитра Галка після перетину ним кордону країни. Згодом Дмитра Галка етапували в білоруське місто Барановичі.
Для опозиційного журналіста Галка просять 3 роки ув'язнення.
Дмитрові Галку 38 років, він працював у багатьох незалежних білоруських ЗМІ, серед останніх місць його роботи в Білорусі був заснований Павлом Шереметом опозиційний сайт «Белорусский партизан», який минулого року потрапив під блокування в Білорусі.
Дмитро Галко був також позаштатним автором кількох українських ЗМІ, зокрема англомовного видання Kyiv Post. З 2014 року Галко здійснив багато відряджень на Донбас, писав про збройний конфлікт на сході України.
- Поділитися: