У Білорусі затриманих за підозрою у підготовці масових заворушень 25 березня можуть засудити до тюремних строків у разі, якщо протести у країні продовжуватимуться

У Білорусі затриманих за підозрою у підготовці масових заворушень 25 березня можуть засудити до тюремних строків у разі, якщо протести у країні продовжуватимуться.

Про це в ефірі Громадського повідомив журналіст TYT.BY Артем Шрайбман.

Мова йде про членів націоналістичної організації «Білий легіон», яка фактично припинила існувати на початку 2000-х, «Молодий фронт» та патріотичний спортивний клуб «Патріот».

«Зараз завершилися всі строки, коли по черзі їм повинні були пред’являти звинувачення. Деяких відпустили, деяким все ж пред’являтимуть звинувачення», — сказав Шрайбман.

Журналіст наголосив, що затримання учасників вищезазначених організацій були скоєні владою у «пожежному режимі». «Це була страшилка, щоб відлякти людей від участі у протестах», — додав він.

За словами Шрайбмана, продовження справи затриманих буде залежати від того, «наскільки це буде потрібно у якості «страшилки» владі». У разі, якщо протести вщухнуть, обвинувачення затриманих перекваліфікують на більш м’яке.

Щодо загальних протестів у Мінську, що пройшли 25 березня, журналіст повідомив, що 80% із затриманих тоді людей відпустили у той же день. Третина з тих, що залишилась, — отримала добу арешту.

Нагадаємо, що у Комітеті державної безпеки Білорусі повідомили про затримання 26 представників організацій «Білий легіон» та «Молодий фронт», у яких було вилучено арсенал зброї, а також нібито виявлено атрибутику «УНА-УНСО» та батальйону «Азов».

Докладніше, про те що відбувалося в Білорусі, читайте тут: День Волі у Білорусі: акції протесту і масові затримання у Мінську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дармоїди» проти Лукашенка: що відбувається в Білорусі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: