У Білорусі зник підліток, якого під час затримання побили силовики, а слідчі підозрюють у масових заворушеннях
У Білорусі 8 вересня з 2—ї міської дитячої лікарні в Мінську вийшов 16—літній Тимур Міцкевич і після того зник. Досі невідомо, де він перебуває.
Про це повідомляє пошуково-рятувальний загін «Ангел».
Як повідомили родичі підлітка TUT.by, 3 вересня Тимуру стало погано, тому його відправили до лікарні. Якийсь час він провів у реанімації, а в день зникнення його перевели до звичайної палати. За словами родичів, виписувати його в той день не збиралися.
Також вони кажуть, що на камерах відеоспостереження видно, що Тимур зустрівся біля лікарні з дівчиною в білому плащі, окулярах і з ведмедем в руках. Медики та мати хлопця звернулися до міліції через його зникнення.
Тимур потрапив у реанімацію до 3-ї дитячої лікарні Мінська 13 серпня. Його доставили до лікарні з відділку міліції з черепно-мозковою травмою, струсом мозку, забоями м'яких тканин і кінцівок, травматичними ерозіями рогівки обох очей. Якийсь час він був у медикаментозній комі.
Рідні Тимура, посилаючись на його слова, розповіли, що хлопця били під час затримання, потім в автозаку. Наприклад, за словами родичів, били електрошокером по п'ятах, змушували співати гімн ОМОНу, а коли Тимур відмовився — його голову закинули назад і до рота сунули палку.
А 3 вересня Слідчий комітет затримав Тимура та заявив, що хлопець «активно брав участь у масових заворушеннях». А також він начебто причетний до нападу на водія автомобіля. За словами слідчих, на записах із камер на місці, де відбувався протест, присутня молода людина.
Вперше хлопця допитали 20 серпня, коли дозволили лікарі, кажуть слідчі. Він розповів, що 12 серпня повертався додому з торгового центру й без причини його затримали міліціонери. Участь у протестах він заперечував.
Мама Тимура розповідала, що її син планував їхати на дачу з другом і якраз ішов до нього.
Що там у Білорусі?
Протести тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика частина білорусів, незгодна з такими результатами (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести.
Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися. Недільні акції — «Марші єдності» — збирають кількадесят тисяч людей у центрі Мінська; протести регулярно відбуваються в різних містах країни; а на білоруських підприємствах страйкують.
- Поділитися: