У Бородянці директорка і батьки учнів відбудованого Литвою ліцею бояться, що в них відберуть навчальний заклад

Відбудований Литвою ліцей №1 у Бородянці на Київщині
Відбудований Литвою ліцей №1 у Бородянці на КиївщиніЗ відео голови Київської ОВА Руслана Кравченка

Міністерство освіти і науки та Київська обласна військова адміністрація 15 березня повідомили, що в Бородянці коштом Литви завершили відновлення ліцею №1, майже повністю зруйнованого російськими окупантами на початку повномасштабного вторгнення. Проте адміністрація закладу заявила, що учні досі не можуть повернутися за парти, та побоюється, що навчальний заклад реорганізують.

Напередодні на платформі X (колишній Twitter) користувач під ніком «Розбита Бородянка» звинуватив селищну раду, що та буцімто навмисно затягує введення в експлуатацію відбудованого Литвою ліцею та не пускає учнів на навчання.

Крім того, користувач стверджував, що директорку навчального закладу вирішили замінити, педагогічний колектив звільнити, а дітей — відрахувати.

Керівниця Бородянського ліцею №1 Інна Романюк у коментарі hromadske також висловила думку, що відкриття навчального закладу затягується. Тим часом, за її словами, селищна рада опублікувала проєкт про реорганізацію навчального закладу.

«Міністр освіти [Оксен Лісовий] і різні міністерства писали, що заклад уже відбудований. Ми прочитали, що діти можуть іти до школи, але учнів не пускають. Водночас з’явився проєкт рішення про якусь реорганізацію», — поскаржилася вона.

Романюк хвилюється, що процес «реорганізації» затягнеться до літніх канікул, а 1 вересня ліцей може перетворитися на інший навчальний заклад, наприклад, на початкову школу, або взагалі стати приватною установою. Вона також обурена, що адміністрацію закладу та батьків учнів не пускають усередину відбудованої будівлі. Учителі та учні хотіли розпочати навчання в новій будівлі вже з 1 квітня, проте, за словами Романюк, їх не пускають усередину.

«Батьки помітили, що дійсно відбувається якесь навмисне затягування будівництва, щоб у цьому навчальному році дітей не впустити до навчального закладу», — зазначила Романюк.

Водночас виконувачка обов’язків Бородянського селищного голови Ірина Захарченко заперечила hromadske інформацію про те, що влада нібито навмисно затягує відкриття школи або про те, що ліцей буцімто хочуть перетворити на приватний навчальний заклад.

«Я не знаю, хто поширив ці плітки та з якою метою. Можливо, це зроблено, щоб посварити дружні країни — Литву та Україну. Але я не буду запевняти в цьому. Це лише плітки, а ми чекаємо на завершення усіх робіт», — наголосила вона.

За словами очільниці сільради, станом на 22 березня роботи з відновлення ліцею завершено «практично на 99%». Ще потрібно провести доброустрій території — цього неможливо було зробити взимку або на початку березня через перепади температури.Натомість підрядник припускає, що зможе завершити роботи упродовж 2-3 тижнів, зазначила Захарченко.

«Зараз благоустрій на стадії завершення. Потім потрібно буде ввести об’єкт в експлуатацію. У нас залишаться пусконалагоджувальні роботи, як-от випробування пожежної сигналізації, введення в експлуатацію протирадіаційного укриття», — розповіла вона.

Також необхідно налаштувати обладнання в харчовому блоці та встановити комп’ютери, додала Захарченко. Вона також наголосила, що Литва повністю профінансувала та контролювала відновлення ліцею з моменту розробки проєктно-кошторисної документації та проведення тендеру.

За словами Захарченко, після введення будівлі в експлуатацію у ній розташовуватиметься той самий ліцей, що діяв там раніше.

Доповнено 28 березня. Начальниця відділу освіти Бородянської селищної ради Наталія Новікова сказала, що інформація про реорганізацію неправдива. За її словами, ліцей №1 залишиться у своїх стінах. Вона запевнила, що вчителі та діти зможуть повернутися в заклад після введення будівлі в експлуатацію.

Більше контексту

Під час окупації частини Київської області, на початку повномасштабного вторгнення, росіяни майже повністю зруйнували будівлю ліцею №1 у Бородянці. Повідомлялося, що будівля ліцею знищена на 80%.

Відновити навчальний заклад, де до війни навчалися понад 500 учнів, зголосилася Литва. Освітній простір повністю модернізували. Зокрема, облаштували атріум, де школярі зможуть проводити позакласні заходи, організовувати репетиції та відпочивати, розповів голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

Крім того, для безпеки навчального процесу побудували укриття площею 1000 м². Для маломобільних груп передбачений ліфт.

Загалом вартість реконструкції ліцею та облаштування укриття коштувала понад 370 млн грн.