Велика Британія відмовила у дозволі на проживання тримісячній дитині, народженій у Лондоні іноземною парою, яка понад 10 років постійно мешкає у Британії. Про це пише The Guardian.

Чарльз Кріл, який є громадянином США, працює у Британії спеціальним радником парламентського комітету з виборів.

Чоловік розповів, що він повертався до країни з відпустки у Флориді разом зі своєю нареченою Катариною Вікен, яка є громадянкою Норвегії.

Вони повертались разом зі своєю тримісячною донькою. Однак, прикордонники в аеропорту заявили, що у їхньої дитини немає права на проживання у країні. Врешті, дитині видали 6-місячну туристичну візу для в'їзду в Британію.

«Ми були спустошені, пройшовши через це. Співробітники імміграційної служби заявили, що є проблеми, але не вказали, які саме. Працівник сказав: «Те, що ваша дитина тут народилася, не означає, що вона має право жити тут», — розповів Кріл.

Чоловік додав, що прикордонники поставили у паспорті його доньки штамп з попередженням, що у дитини є 6 місяців, щоб влаштуватись на роботу. «Я не думаю, що вона подасть заявку на роботу найближчим часом», — пожартував Кріл.

Він також розповів, що має безстрокове право проживання у Британії з кінця 1990-х років — з того часу він мешкав у Лондоні. Його ж наречена живе у Лондоні понад 10 років і має паспорт Європейської економічної зони.

Адвокат з прав людини Шаїб Хан зазначив, що з сім'єю «повелися жахливо». Він також поставив під сумнів законність рішення прикордонників.

«Ця дитина, яка народилася в одного з батьків з необмеженим дозволом на перебування в Британії, за походженням є британцем... Мати також жила у Британії протягом 10 років як громадянка Європейської зони, і тому, швидше за все, буде мати право на постійне проживання тут. З цієї причини, дитина теж має право бути британцем... Важко знайти якесь юридичне обґрунтування цього рішення», — зазначив Хан.

Він додав, що рішення прикордонників можна пояснити тим, що, ймовірно, вони не знали тонкощів закону і просто «слідували наказам, щоб зробити життя максимально важким для будь-кого, у кого немає британського паспорта».

За його словами, Міністерство внутрішніх справ Британії продовжує «неприйнятно ставитися до надзвичайно вразливих людей».

Раніше ми писали, що коледж у Британії відмовився зарахувати на навчання 18-річного хлопця Луїса Макпейса, дізнавшись про те, що він має карликовість.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile