Тристоронні переговори про укладання нової угоди про транзит російського газу до ЄС через газотранспортну систему України почалися у Брюсселі.

Відповідно до графіка тристоронньої зустрічі, початок переговорів запланований на 14.30 за місцевим часом (15.30 за київським часом).

Україну на переговорах представляють представники Міністерства енергетики та захисту довкілля та Нафтогазу та компанії, якій передадуть українську ГТС після анбандлінгу (очолює делегацію міністр енергетики Олексій Оржель). Росію представляє міністр енергетики РФ Олександр Новак та керівництво Газпрому. Головує на переговорах віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.

Напередодні Шефчович привітав рішення українського уряду ухвалити нову модель анбандлінгу Нафтогазу — виокремлення з управління компанії газотранспортної системи України.

Переговорам передували двосторонні зустрічі української делегації з європейською, а також російської делегації з представниками Єврокомісії.

19 вересня 2019 року у Брюсселі має відбутися черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

Напередодні переговорів російська сторона повідомила, що не очікує від «цієї зустрічі конкретних домовленостей».

Поділитись: