Влада Іспанії розпочала кримінальне розслідування після того, як у будинках для людей похилого віку було знайдено понад 100 тіл померлих. Працівники установ кажуть: через епідемію коронавірусу не мають фізичної змоги надати всім необхідну допомогу.

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що військові, які на час епідемії надають посильну допомогу закладам для людей похилого віку, знайшли там «стареньких, яких покинули напризволяще, якщо не мертвими у ліжку», передає El Pais.

Ідеться, за повідомленнями іспанських ЗМІ, про понад 100 померлих.

Роблес додала, що правоохоронні органи Іспанії почали розслідування за фактом ненадання допомоги людям похилого віку у спеціалізованих закладах. Працівники таких закладів подекуди просто не з’являлися на роботу після початку епідемії коронавірусу в країні.

Водночас вони стверджують: їх змушують працювати в небезпечних умовах і без належного обладнання. Крім того, похоронні служби не з’являються вчасно, аби забрати померлих через коронавірус, збільшуючи ризик поширення SARS-CoV-2.

«Працівники жертвують собою, (працюють — ред.) без ресурсів, медичної підтримки і захисного обладнання», — заявив Хосе Мануель Рамірес, глава Асоціації керівників та менеджерів закладів соціального забезпечення Іспанії.

Зазначимо, що загальна кількість інфікованих SARS-CoV-2 в Іспанії складає 39763 — станом на зараз це друга після Італії європейська країна за кількістю випадків коронавірусу.

Станом на ранок 24 березня у світі офіційно зареєстрували 381 499 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, 16 557 смертей та 101 794 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: