Голова фракції партії «Союз-90»/«Зелені» у Бундестагу Катрін Герінг-Еккардт закликала канцлера Німеччини Ангелу Меркель виступити за звільнення українського режисера Олега Сенцова з російської колонії на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у суботу, 18 серпня.

Голова фракції партії «Союз-90»/«Зелені» у Бундестагу Катрін Герінг-Еккардт закликала канцлера Німеччини Ангелу Меркель виступити за звільнення українського режисера Олега Сенцова з російської колонії на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у суботу, 18 серпня. 

Про це Герінг-Еккардт заявила агентству AFP, опублікованому цього ж дня, передає Deutsche Welle.

Вона зазначила, що ув'язнення Сенцова показує, «наскільки погано із захистом прав людини при Путіні».

«При всій необхідності діалогу з Путіним уряду Німеччини не слід нехтувати нашими власними цінностями», — наголосила глава фракції.  

Вона також сказала, що «з авторитарним російським президентом і його корумпованим режимом не можна спілкуватися в «некритичному звичайному режимі».

За її словами, Меркель повинна дати зрозуміти, що продовжувати утримувати Сенцова як політичного в'язня неприйнятно.

«Якщо його незабаром не відпустять, це призведе до вкрай різкого погіршення відносин між Росією і Європою», — зазначила Герінг-Еккардт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що говоритимуть Меркель та Путін на зустрічі 18 серпня

Раніше президент Петро Порошенко закликав канцлерку обговорити звільнення Сенцова під час зустрічі з Путіним.

Ангела Меркель заявила, що не очікує конкретних результатів від майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, уряд Німеччини оголосив, що на 18 серпня  заплановано візит до Німеччини президента РФ Володимира Путіна, під час якого він зустрінеться з канцлером Ангелою Меркель.

Порошенко попросив Меркель обговорити з Путіним звільнення Сенцова.

Востаннє Путін та Меркель зустрічались у травні цього року: на спільній зустрічі лідери обговорили транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку-2».

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: