У Бундестазі обговорили депортацію українських дітей. Там була і журналістка hromadske

Німецький парламент 7 вересня провів панельну дискусію щодо відновлення прав дітей, які стали жертвами російської агресії в Україні, а саме тих, кого депортували або викрали. Зокрема, керівниця відділу журналістських розслідувань hromadske Ярослава Вольвач розповіла про розслідування «Кіднепери».
Про це повідомила Ярослава Вольвач.
Захід відвідали експерти, представники політичного і громадянського суспільства України та Німеччини. Передусім вони обговорили шляхи співпраці між українськими та німецькими організаціями й урядами для відновлення прав депортованих до росії та Білорусі українських дітей, а також їхнє повернення до родин. Окрім того, ішлося про надання психологічної та медичної допомоги цим дітям.
«Приїжджала у Бундестаг розповісти про повернення депортованих українських дітей і конкретних відповідальних за їх депортацію росіян», — розповіла Вольвач.
Одна з ключових історій — про депутатку російської держдуми Яну Лантратову та Інну Варламову, яка, імовірно, працює у ФСБ рф. Наприкінці літа 2022 року вони приїхали в окупований Херсон «вибирати» дітей.
Так, торік у вересні росіянки незаконно вивезли з Херсонського будинку малюка двох дітей — однорічних Маргариту і Іллю. Вже у жовтні решту 46 дітей із будинку малюка вивіз інший російський депутат Ігор Кастюкевіч, зазначила Вольвач.
Де усі ці діти і що з ними — невідомо. Більше подробиць та унікальних свідчень — дивіться в розслідуванні hromadske Кіднепери.
Депортація українських дітей
Станом на початок вересня Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. російська омбудсменка заявляла про вивезення з України понад 700 тисяч дітей. Хоча в Україні переконані, що такі дані не відповідають дійсності.
До депортацій причетна й Білорусь. Так, у липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста у вивезенні українських дітей.
- Поділитися: