У німецькому Бундестазі розглянули петицію щодо визнання Голодомору геноцидом.

Член петиційного комітету Бундестагу Арнольд Фаатц заявив, що під час розгляду петиції німецьке міністерство закордонних справ висловлювало заперечення, повідомляє Deutsche Welle.

«МЗС хоче, аби петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначене до 1951 року. Те ж саме стосується й іншого аргументу -– що, окрім українців, це штучно влаштований голод мав і інших жертв, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, так само більше схожий на відмовку. Дві каденції Бундестагу тому вже була схожа петиція, тоді МЗС уже реагувало на неї подібними аргументами й робить це тепер знову», — сказав Фаатц.

За його словами, петиційний комітет Бундестагу провів відкрите засідання й муситиме тепер приймати рішення, але коли його ухвалять — невідомо.

«Швидше за все, рішення буде: відхилити петицію, обґрунтовуючи це тим, що це, мовляв, усе було жахливо, але поняття геноциду тут використовувати не можна. Інша альтернатива — передати петицію в МЗС із проханням врахувати її», — зазначив депутат.

Раніше повідомлялось, що петиція на сайті парламенту Німеччини щодо визнання Голодомору 1923-1933 років геноцидом українського народу набрала необхідні 50 тисяч підписів.

Поділитись: