Науковці виявили і описали раніше невідому двопарноногу багатоніжку. Її останки добре збереглися у шматку бурштину з М'янми і мають вік близько 99 мільйонів років.

Як зазначає видання Pensoft, раніше ця багатоніжка була невідома вченим, вони назвали цей вид Burmanopetalum inexpectatum.

Шматок бурштину, у якому знайшли комаху, входить до приватної колекції, яка належить Патріку Мюллеру і включає 400 бурштинових каменів: всі вони були надані вченим для досліджень.

Як з'ясували науковці, комаха відноситься до загону Callipodida і є найстарішою у цьому загоні: її вік оцінюється у 99 мільйонів років.

Burmanopetalum inexpectatum має досить незвичну морфологію, відзначають вчені. Зокрема її фасеточні очі містять всього 5 омматідій, при цьому більшість багатоніжок Callipodida мають щонайменше 30 омматідій.

Фото:

Leif Moritz / pensoft.net

Як результат, професор Павло Стоїв з Національного музею природознавства у Болгарії разом зі своїми колегами з Німеччини, змушені були переглянути поточну класифікацію багатоніжок і запровадити новий підряд. 

Видання називає цю багатоніжку «карликом під ногами динозаврів», оскільки її існування припадає на крейдяний період — останній період мезозойської ери.

Раніше ми писали, що американські вчені знайшли доісторичні квіти в шматочках бурштину з М'янми, яким приблизно 100 мільйонів років.

Двопарноногі багатоніжки, або діплоподи (лат. Diplopoda) — клас багатоніжок, названий так тому, що на складних за походженням тулубних сегментах його представників є по дві пари ніг. Всього відомо близько 80 тисяч видів діплопод.

Поділитись: