Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила невдоволення через заборону України допускати російських спостерігачів на виборах.

Гісладоттір направила до Міністерства закордонних справ України листа, у якому висловила «глибоке розчарування» ухваленням закону про заборону участі російських спостерігачів на виборах.

Вона зазначила, що відмова в акредитації росіянам на виборах суперечить зобов'язанням членів ОБСЄ запрошувати спостерігачів з будь-яких інших країн-учасниць ОБСЄ — «які можуть побажати спостерігати за ходом виборів тією мірою, якою це дозволено законом».

Директора бюро також додала, спостерігачі, як беруть участь у місіях під керівництвом бюро ОБСЄ представляють не свої країни, а організацію як таку. Вони зобов'язані діяти за методикою спостереження бюро та дотримуватися чіткого кодексу поведінки на виборах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись: