Світ

У Чечні відновилися переслідування геїв — «Новая газета»

Новая газета
Світ/У Чечні відновилися переслідування геїв — «Новая газета»
Зберегти
Вигляд
У Чечні відновилися переслідування геїв. Про це повідомило російське видання «Новая газета» з посиланням на свої джерела та «Російську ЛГБТ-мережу».

Про відновлення переслідувань дізналися після прохань адміністраторів деяких спільнот у соцмережах з попередженням покинути Чечню.

«У Чечні знову почалися переслідування приналежних до ЛГБТ хлопців і дівчат. Прошу всіх, хто ще на свободі, поставитися серйозно до цього повідомлення та якомога швидше бігти з республіки. Прошу звернутися до правозахисників, ЗМІ, друзів, які можуть вам допомогти», — ідеться в повідомленні однієї з груп російської мережі «ВКонтакте».

Згодом інформацію прокоментував прес-секретар глави Чечні Рамзана Кадирова Альві Карімов та заперечив переслідування.

«Усе це, якщо казати літературною мовою, неправда та дезінформація. У Чеченській Республіці немає ніяких в'язниць і місць позбавлення волі, що не входять до системи Федеральної служби виконання покарань», — цитує Карімова російське видання «РБК».

На початку квітня 2017 року російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Більше про:
# чечня
# геї
Пов`язані новини