Світ

У Чечні за 2 дні до суду проти правозахисника Тітієва показали сюжет із обвинуваченням

17 липня, 2018 16:21
Світ/У Чечні за 2 дні до суду проти правозахисника Тітієва показали сюжет із обвинуваченням
Зберегти
Вигляд
В ефірі чеченського телеканалу «Грозний» показали сюжет про правозахисника Оюба Тітіева, якого влада РФ звинувачує у зберіганні наркотиків. У сюжеті свідчення надав головний свідок обвинувачення у справі Тітіева — «людина, яка вживала наркотики».

В ефірі чеченського телеканалу «Грозний» показали сюжет про правозахисника Оюба Тітіева, якого влада РФ звинувачує у зберіганні наркотиків. У сюжеті свідчення надав головний свідок обвинувачення у справі Тітіева — «людина, яка вживала наркотики».

Про це повідомляє видання «Кавказский узел»

Тітіев з 11 січня перебуває під вартою за звинуваченням у зберіганні марихуани. Шалінський міський суд Чечні 9 липня продовжив його арешт до 22 грудня. Правозахисник провину не визнає, заявляючи, що наркотики йому підкинув силовик. На 18 липня призначено перше засідання у справі Тітієва для розгляду справи по суті. 

Водночас, 15 липня, в ефірі ЧГТРК «Грозний» вийшов викривальний «спецрепортаж» про правозахисників, зокрема й про Тітієва.

Автором сюжету під назвою «Справа Оюба Тітієва — як далеко готові зайти ті, хто наживається на цьому імені?» назвали Чингіза Ахмадова.

Анонсуючи спецрепортаж, канал обіцяв глядачам «думки авторитетних експертів, сенсаційні факти, актуальні інтерв'ю та нові свідоцтва».

Робота правозахисників при цьому була названа «інформаційною війною проти Чечні». Автор сюжету стверджував, що правозахисники «прагнуть підняти свій рейтинг» за рахунок згадки Чечні.

У сюжеті чоловік на прізвище Басханов коментував справу Тітієва, запевняючи, що бачив між будинками чоловіка, яки «курив анашу». «Я відчув запах анаші ... Я сам вживав, у мене за це судимість, так що мені знайомий цей запах», — повідомив чоловік. Саме він є головним свідком обвинувачення.

Це вже не перший негативний сюжет про Оюба Тітієва і правозахисників, показаний каналом «Грозний». У сюжетах, які виходили в ефір раніше, також були присутні твердження про винуватість Тітієва.

Новий «спецрепортаж» чеченського телебачення про Тітієва, як і колишні сюжети, непереконливий, заявив місцевий спостерігач Абубакар.

«Я бачив частину цього так званого спецрепортажу. Якщо чесно, додивитися до кінця просто не вистачило сил - якісь інсинуації, притягнуті за вуха звинувачення, дивитися це було просто неприємно. Всі знають, що справа Оюба Тітіева сфабриковано, що вона шита білими нитками», — повідомив правозахисник.

Нагадаємо, на початку січня у Чечні правоохоронці затримали керівника місцевого відділення правозахисного центру «Меморіал» Оюба Тітієва. Його звинуватили у зберіганні наркотиків. Після арешту Тітієва, його сім'я виїхала з Чечні.

Згодом затриманий у Чечні правозахисник Тітієв звернувся до глави РФ Володимира Путіна і поскаржився на фабрикацію справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа чеченського правозахисника: помста за розслідування масової страти

Пов`язані новини