Середня номінальна заробітна плата в Україні в червні становила 11 579 гривень. Це на 9,8% більше, ніж у травні, і на 7,4% більше, ніж у червні 2019 року. Про це повідомляє Державна служба статистики України.

Так само зріс, хоча й менше, індекс реальної заробітної плати: у червні у порівнянні з травнем він склав 109,5%, а відносно червня минулого року — 104,8%.

Загальна сума заборгованості з виплати зарплати станом на 1 липня становила майже 3,15 мільярда гривень, збільшившись на 0,1% у порівнянні з минулим місяцем.

У травні 2020 року середня зарплата в Україні зросла на 3% у порівнянні з минулим роком, в «реальному» вимірі — на 1,4%.

Фото:

Державна служба статистики України

  • Номінальна заробітна плата охоплює тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.
  • Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів.
  • Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.
Поділитись: