У Червоному Хресті відмовилися сказати, скільки українських полонених відвідали в рф — Лубінець

Омбудсмен Дмитро Лубінець на зустрічі з делегацією МКЧХ
Омбудсмен Дмитро Лубінець на зустрічі з делегацією МКЧХДмитро Лубінець / Facebook

У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) під час зустрічі з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром Лубінцем відмовилися сказати, скільки українських військовополонених відвідали в росії.

Про це український омбудсмен написав у Facebook.

«"Ми намагаємося" та "нам потрібен час" — це слова, які я найчастіше чую від представників МКЧХ. У спробі отримати інші відповіді та вкотре донести свою думку до комітету, провів зустріч (…) Під час неї поставив кілька чітких питань», — ідеться в повідомленні.

Лубінець зазначив, що передусім запитав про українських військовополонених. Він додав, що МКЧХ, відповідно до свого мандату, має гарантувати збереження їхніх життя та здоров’я.

А втім, делегація організації не дала чітку відповідь про те, скількох полонених вони відвідали, бо це, мовляв, конфіденційна інформація.

«Припускаю, що ця цифра в десятки разів менша, аніж кількість відвіданих російських полонених на території України», — заявив омбудсман і наголосив на антигуманному поводженні з українськими полоненими у росії.

На це представники МКЧХ відповіли: «Це жахливо. Проте як ми можемо працювати, якщо рф не дотримується законів і звичаїв ведення війни?» Лубінець зазначив, що Україна хоче, щоб Міжнародний Комітет Червоного Хреста виконував свій мандат у повному обсязі.

Також омбудсман запитав, скільки листів останнім часом передали своїм рідним українські військовополонені, поки російські полонені в Україні мають змогу це робити. Делегація на це теж не відповіла.

Натомість в МКЧХ розповіли, що нині вони записують повідомлення від українських військових та їхніх рідних на планшет. В організації зазначили, що нібито таким способом уже передали кілька сотень коротких повідомлень.

«На жаль, ми не маємо змоги перевірити ці слова. І навіть якщо така інформація була передана, то чи не була вона спотворена?» — підкреслив омбудсман.

Також в МКЧХ не мають нової інформації щодо трагедії в Оленівці, хоч незабаром уже мине рік після того, що вчинила росія.

«На мою думку, сьогодні найбільша проблема — це відсутність ініціативи та неповне виконання свого мандата МКЧХ. Гуманітарні проєкти, які організовує МКЧХ — це добре, проте щодо військовополонених, цивільних українських заручників у росії ми не бачимо результатів», — заявив омбудсман.

Він додав, що й надалі буде проводити такі зустрічі, щоб достукатися до організації, тому що для України питання здоров’я та життя її людей — найважливіше.