Чоловік-пенсіонер судді Конституційного суду Ірини Завгородньої, яка голосувала за зняття кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях, придбав житло за 13 мільйонів гривень. Знайшли це у декларації чоловіка.

Про це повідомляють журналісти Bihus.Info з посиланням на декларацію чоловіка. Нині декларація Сергія Завгороднього закрита від публічного доступу за рішенням КСУ від 27 жовтня.

Так, за повідомленням журналістів, Сергій Завгородній, який офіційно отримує тільки пенсію від Пенсійного фонду в Москві (він громадянин Росії) у липні 2020 року зміг придбати 3-кімнатну квартиру у київському престижному комплексі «Новопечерські липки».

Два роки тому Завгородній вже купував квартиру у тому ж комплексі. Тоді квартира у 54 квадратних метри, яка коштує приблизно 4 мільйони гривень, обійшлась пенсіонеру всього у 1,3 мільйона гривень.

Також серед офіційних доходів чоловіка 1,8 мільйона гривень від продажу іншої квартири на вул. Драгомирова та 700 тисяч гривень від продажу авто. Водночас після продажу старої автівки, Сергій Завгородній зміг ледь не одразу придбати новий BMW X4 за 1.6 мільйонів гривень наприкінці 2019 року.

Сама ж суддя КС Ірина Завгородня, згідно з її декларацією за 2019 рік, має 4 мільйони гривень зарплати за 2019 рік. Ще 3 мільйони їй подарувала 81-річна мати. Також в готівці суддя тримає 120 тисяч доларів і 2.8 мільйонів гривень.

А що за рішення КСУ?

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Вони вимагали визнати неконституційним положення законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Йдеться про електронне декларування, спецконфіскацію і оновлену ст. 368-5 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Поділитись: