У Чорнобильській зоні, де вже третій тиждень вирують пожежі, зі згарища врятували лоша коня Пржевальського, яке відбилося від табуна і постраждало у вогні.

Про це 22 квітня повідомила пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Там кажуть що маляті щонайбільше два тижні.

«Ми не знаємо, де поділась мама-кобила цієї маленької конячки Пржевальського, але лісники побачили, як лоша саме бродить біля одного зі згарищ зони відчуження. Можливо, чимось наляканий табун не помітив, як загубив маля. Хоч би що там було, а крихітку-пржевальця потрібно було терміново рятувати. Тому лісники повідомили про знайду співробітникам Чорнобильського заповідника», — йдеться у повідомлення.

У заповіднику розповіли, що відразу виникло кілька важливих задач, які треба було швидко вирішувати, оскільки лоша почувало себе не дуже добре:

  • знайти місце, де про лоша зможуть професійно піклуватися;
  • оформити тварині умовний пропуск через контрольно-пропускний пункт;
  • відшукати волонтерів, які змогли б доставити малюка до вибраного притулку.

Усе це вдалося оперативно зробити.

Самичку Пржевальського, у якої виявили опіки та коліки, погодився прихистити в себе притулок для диких тварин при кінноспортивному клубі «Магнат», що під Києвом. Там професійні ветеринари знають, що може знадобитись маляті й нададуть необхідну допомогу. У притулку збирають гроші для того, аби прогодувати її.

У заповіднику зазначають, що внаслідок пожеж у Чорнобильській зоні багато копитних тварин налякані, розгублені та залишилися без їжі, тому потребують кормів та годівниць.

Поділитись: