У Чорному морі розпочались українсько-американські військові навчання «Сі Бриз»

У Чорному морі 20 липня розпочались українсько—американське військові навчання «Сі Бриз — 2020». До них долучилися держави—партнери, зокрема Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина та Норвегія.

Про це повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.

Триватимуть навчання 7 днів. Через пандемію коронавірусу їх проведуть у безконтактному форматі із залученням тільки морського та повітряного компоненту. Церемонію відкриття навчань також провели віддалено телефоном. У розмові взяли участь командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпап та командувач 6-го флоту ВМС США віце-адмірал Євген Блек.

Цього року на навчаннях готуватимуть багатонаціональні сили до проведення операції з безпеки у кризовому регіоні.

Відпрацьовуватимуть дії у складі багатонаціональних тактичних груп, елементи ведення протичовнової, протикатерної та протиповітряної оборони, прибережних і річкових операцій, морських операції з перехоплення, а також взаємодії морського і авіаційного компонентів.

Загалом у 2020 році у навчаннях візьмуть участь понад 20 кораблів, катерів та суден і близько 20-ти літаків і вертольотів держав-учасниць та держав-партнерів НАТО.

Навчання «Сі Бриз» є багатонаціональними військовими навчаннями в Україні, які проводяться у співпраці з силами Сполучених Штатів.

Нагадаємо, Росія наприкінці вересня 2020 року планує провести військові навчання «Кавказ-2020» і стягнути тисячі російський військових в анексований Крим.

Водночас міністр оборони України Андрій Таран 17 липня заявив, що паралельно українська армія планує провести командно-штабні навчання «Об'єднані зусилля-2020». До них можуть приєднатися сили НАТО.

«Одночасно з урахуванням накопичення (російських – ред.) військ під приводом підготовки до стратегічних навчань "Кавказ-2020" керівництво Міноборони і ЗСУ планує водночас, в останню декаду вересня, проведення стратегічного командно-штабного навчання "Об’єднані зусилля-2020"», — сказав Таран.

У Міноборони вважають, що така відповідь покаже Росії готовність ЗСУ надати гідну відсіч будь-яким спробам загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії.