У Данії сприйняли скасування візиту президента США Дональда Трампа як демонстрацію неповаги до данської королеви.

Про це, зокрема, заявив колишній міністр закордонних справ Данії Уффе Еллеман-Єнсен, пише Jyllands Posten.

«Зрештою, це образа нашої королеви. Спочатку цей чоловік фактично сам себе запрошує до нашої країни, потім королева реагує на це, надсилаючи офіційне запрошення, а він після цього скасовує візит», — зазначив дипломат.

Він додав, що не чув про подібні прецеденти раніше.

Інший колишній міністр закордонних справ Данії Мартін Лідегор назвав історію з планами Трампа купити Гренландію і скасуванням його візиту в Данію «дипломатичним фарсом».

Представник Консервативної партії Данії Расмус Ярлов вважає такий жест Трампа неповагою.

«Як данцеві і консерватору, мені важко в це повірити. Без жодної на те причини Трамп вирішує, що частина нашої країни продається. Потім образливо скасовує візит, який усі готували. Чи є частини США, які продаються? Аляска? Будь ласка, прошу більше поваги» — зазначив Ярлов.

Напередодні Трамп вирішив відкласти призначену зустріч з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен через її небажання обговорювати продаж Гренландії США. Раніше прем'єрка Данії назвала абсурдною ідею Трампа про покупку острова.

Раніше The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Трамп підтвердив зацікавлення і заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається. Водночас у королівській сім’ї Данії допустили продаж Гренландії США.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей. Гренландія являється автономним регіоном у складі Данії.

Поділитись: