Спецслужби Швейцарії в серпні 2019 року начебто зірвали ймовірну шпигунську операцію, викривши двох росіян із дипломатичними паспортами під прикриттям сантехніків у Давосі — місці проведення Всесвітнього економічного форуму.

Про це повідомило швейцарське видання Tages-Anzeiger, передає Reuters.

Зазначається, що ще в серпні 2019 року під час рядової перевірки поліція східного швейцарського катону Граунбюден знайшла двох громадян Росії, які пред’явили їй дипломатичні паспорти РФ. Після цього чоловіки залишили територію країни.

Речниця поліції в коментарі Tages-Anzeiger сказала, що двоє росіян справді пред’являли їм дипломатичні паспорти, але не підтвердила, що вони були сантехніками чи що вони планували якусь шпигунську операцію.

Посольство РФ у Швейцарії заперечило версію подій швейцарського видання. «Дипломатичні паспорти видаються високопосадовцям, а не робітникам. Думаю, це був просто дурний жарт», — повідомив Tages-Anzeiger речник посольства.

Нагадаємо, в грудні 2019 року журналісти встановили, що до Барселони з 2016 по 2017 роки перед референдумом про незалежність Каталонії подорожували щонайменше троє співробітників Головного розвідувального управління Росії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile