До Барселони з 2016 по 2017 роки перед референдумом про незалежність Каталонії подорожували щонайменше троє співробітників Головного розвідувального управління Росії.

Про це йдеться у спільному розслідуванні іспанської газети El Pais, міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat та Civic Media.

Так, згідно з розслідуванням йдеться про трьох співробітників секретного «підрозділу 29155» ГРУ РФ — Дениса Сергєєва, Олексія Калініна та Михайла Опришка.

Сергєєв відвідав Барселону кілька разів, інколи він використовував інше прізвище (Федотов) для прикриття. Його останній візит датується від 29 вересня 2017 року, це за два дні до референдуму про незалежність Каталонії.

14 грудня 2016 року, Олексій Калінін, який вважається найактивнішим співробітником ГРУ РФ, (використовуючи ім'я Олексія Нікуліна) прибув до Барселони через місяць після прибуття Сергєєва. Згідно з отриманою інформацією, Калінін був помічений не тільки в Європі, але й у Китаї, Туреччині, Ізраїлі та Дубаї.

Третій ймовірний російський шпигун Михайло Опришко прибув до Барселони у грудні 2017 року, після того як 27 жовтня іспанський уряд запровадив у Каталонії пряме правління у відповідь на схвалення декларації про незалежність місцевим парламентом. Нині невідомо скільки часу сам Опришко провів в Іспанії.

За словами співрозмовників в іспанських дипломатичних колах, уряд Іспанії вже давно підозрював російське втручання у внутрішні справи країни.

«З весни 2018 року та після справи Скрипалів, британська й американська розвідки надали інформацію про декілька дестабілізаційних кроків, які робили росіяни на Заході, зокрема що стосується Іспанії то їхня увага була зосереджена саме на Каталонії», — заявив співрозмовник.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року, в іспанському регіоні Каталонія відбувся референдум ― на ньому 90% виборців проголосували за незалежність. Влада Іспанії назвала референдум незаконним. Попри це, 27 жовтня парламент Каталонії проголосив незалежність ― у відповідь Мадрид запровадив пряме управління регіоном і видав ордери на арешт сепаратистів. 

Після референдуму й проголошення незалежності Іспанія видала ордери на арешт каталонських лідерів, звинувативши їх в антидержавному заколоті.

Ще до референдуму Конституційний суд Іспанії проголосив його незаконним, адже лідери автономії не узгодили свій намір з центральною владою в Мадриді.

Поділитись: