Національне агентство з питань запобігання корупції не отримувало інформації від Державного бюро розслідувань про наявність конфлікту інтересів у першого заступника директора бюро Олександра Бабікова.

Про це у коментарі «Інтерфакс-Україна» розповів член антикорупційного комітету Верховної Ради, депутат фракції «Голос» Ярослав Юрчишин.

«Було порушено питання щодо конфлікту інтересів першого заступника директора ДБР, екс-адвоката Януковича Бабікова. НАЗК у відповідь на звернення депутатів направило відповідний запит до ДБР, але не отримало звідти жодної інформації», — заявив він.

Депутат додав, що тепер, згідно з законодавством, НАЗК має право зробити висновок про конфлікт інтересів Бабікова на підставі тієї інформації, яка є в агентства.

Нагадаємо, 20 січня стало відомо, що колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков офіційно став заступником директора Державного бюро розслідувань.

Інформація про можливе призначення Бабікова з’явилася раніше. Так, громадська організація  «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти його призначення через конфлікт інтересів.

Водночас у своєму зверненні тимчасова виконувачка обов’язків директора ДБР Ірина Венедіктова запевнила, що жодного конфлікту інтересів не буде, а критика призначення Бабікова є «маніпуляцією».

Згодом прокурор Офісу генпрокурора Яніс Сімонов, який представляв сторону обвинувачення у справі Януковича, заявив, що Бабіков захищав інтереси президента-втікача Віктора Януковича в суді, надавши документ, який це підтверджує.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: