Тимчасова виконувачка обов’язків директора Держбюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила про нібито сплановану інформаційну атаку проти відомства.

Про це Венедіктова заявила у відеозверненні, зокрема коментуючи критику через можливе призначення заступником ДБР адвоката Януковича Олександра Бабікова.

Очільниця ДБР заявила, «хвиля бруду почалась» після того, як у ДБР почали формувати підрозділ для розслідування справ Майдану «з неупереджених слідчих» та «активізували хід розслідування важливих справ».

«Спочатку щодо самих слідчих у справі Майдану, потім щодо призначеного керівника підрозділу. Зараз така ж сама ситуація відбувається й з заступниками директора — кожен хоче поставити свого, і ставки зросли», — сказала вона.

Наразі ДБР офіційно досі не повідомляло, хто буде призначений на посади першого заступника та двох заступників директора.

Венедіктова повідомила, що комісія з відбору завершила роботу, кандидати на посади заступників пройшли перевірку, а накази про їх призначення підписано. Але імен вона так і не назвала.

«Щодо маніпуляцій «заступник голови ДБР, адвокат Януковича буде розслідувати справи Майдану» — я неодноразово наголошувала і повторюю ще раз, щоб спільнота була впевнена в неупередженості: підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов’язки якого на сьогодні виконую я. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів», — запевнила керівниця Бюро.

Вона додала, що «вбачає прямий зв’язок між активізацією розслідування справ проти зловживань високопосадовців» та «інформаційною атакою», яка, на думку Венедіктової, направлена на дискредитацію кадрових призначень керівництва Бюро. Вона додала, що нові керівники «пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України».

Також Венедіктова стверджує, що спроба дискредитації ДБР є «добре спланованою та гарно профінансованою акцією впливу на свідомість громадян». Вона закликала не звертати увагу на «бруд і брехню» щодо Бюро.

Насамкінець очільниця відомства запевнила, що ДБР «не грає в політику», а хоче «навести порядок».

Раніше фракція «Голос» закликала народних депутатів відреагувати на плани призначити адвоката Януковича заступником голови ДБР.

Громадська організація «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти призначення адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника директора ДБР.

Як повідомлялося, у ДБР оголосили конкурс на заміщення посади першого заступника та двох заступників директора. На збір і подачу документів у кандидатів фактично було два дні.

3 грудня 2019-го Рада остаточно ухвалила закон про перезапуск ДБР та розблокувала розслідування справ Майдану.

Окремо депутати проголосували за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволяє слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: