У ДФС попередили про можливі збої у роботі електронних сервісів через передачу їх Податковій службі

Електронний кабінет платника податків та інші інформаційно—телекомунікаційні системи Державної фіскальної служби можуть працювати зі збоями у день їхньої передачі до новоствореної Державної податкової служби, орієнтовно 28 серпня.

Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України.

Зазначається, що збої можливі у день оприлюднення відповідного розпорядження Кабінету міністрів України, яким повноваження збору податків та обслуговування платників податків перекладають з ДФС на Державну податкову службу (ДПС).

Протягом цього дня проведуть технологічне обслуговування інформаційно-телекомунікаційних систем, у зв'язку з чим можливе тимчасове обмеження надання електронних сервісів та доступу до Електронного кабінету.

«Просимо врахувати та вибачити за можливі тимчасові незручності», — додають у ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу. Таким чином, після публікації наказу функції обслуговування платників податків та збору податків в Україні виконуватиме не ДФС, а ДПС.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.