У Дніпрі обрали переможців дитячого конкурсу малюнка «Мій улюблений олігарх». Ось чиї портрети стали найкращими

У Дніпрі оголосили переможців конкурсу дитячого малюнка «Мій улюблений олігарх», який тривав із 25 вересня до 25 жовтня.

Про це повідомили на сторінці конкурсу.

Організовував його художник Максим Ходак в межах створення персонального проєкту на резиденції для художників, що проходить в галереї «Артсвіт». Нам у коментарі він розповідав, що конкурс «жодним чином не співвідноситься з місцевими виборами», а збіг дедлайну конкурсу з датою голосування є випадковим (25 жовтня відбулися місцеві вибори в Україні).

Участь могли брати діти від 6 до 14 років. Журі обирали переможців у трьох вікових групах: молодшій, середній і старшій.

У молодшій категорії перше місце здобув малюнок олігарха Ігоря Коломойського.

Всеукраїнський конкурс «Мій улюблений олігарх»

Натомість друге і третє місце посіли діти, які зобразили як улюбленого олігарха вчительку та маму. Так, 8-річна Анастасія вказала, що вчителька «володіє цілим багатством — багажем знань і дитячих сердець».

Інші діти малювали лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, Віктора Пінчука, Ріната Ахметова, Петра Порошенка, Вадима Новінського. У старшій вікові групі третє місце здобув ще один малюнок Коломойського.

Конкурс відбувся у два етапи. Для першого діти мали надіслати портрет олігарха, а потім журі обрали 26 робіт, які потрапили до другого етапу. Їх експонуватимуть у галереї «Артсвіт».

Діти, які не отримали призові місця, але потрапили до другого етапу, малювали президента Володимира Зеленського, співвласницю «Епіцентру» Галину Герегу, медійника Дмитра Гордона. Крім того, одна з учасниць зробила збірний образ олігарха.

Всеукраїнський конкурс «Мій улюблений олігарх»

Навіщо проводили конкурс?

Оновлено 19:24: Художник Максим Ходак розповів нам у коментарі, що ідея проєкту виникла в нього два роки тому, а торік він придумав формат і чекав нагоди його реалізувати.

«У дитинстві мене звідусіль оточували політичні заклики боротьби з олігархізмом в Україні. Я виріс, але суттєвих змін так і не відбулося. Зараз підростає нове покоління, яке продовжує чути навколо себе про боротьбу з олігархами. Але змінилися лише лозунги», — розповів художник.

Він пояснює, що олігархи часто постають у ролі добрих благодійників, які підтримують мистецтво й освіту. Як пояснює митець, проблему олігархату доволі рідко порушують у художніх проєктах. А за допомогою конкурсу Максим хотів показати «експлуатаційну практику дитячих конкурсів малюнка, які організовують для відмивання іміджу та створення нових лояльних прихильників через використання дітей».

У конкурсі дітям також пропонували позмагатися за цінні призи, що є «рефлексією на українську художню систему». Тобто порушує питання походження грошей, якими фінансується мистецтво, та серйозність мистецьких конкурсів і премій, розповів художник.

Максим сподівається, що зміг досягнути мети та показати проблеми олігархату. Надалі він не планує проводити нові версії конкурсу.

«Тільки охоплення сторінки конкурсу у фейсбуці приблизно 300 тисяч. Я вірю, що таким чином мені вдасться спровокувати питання у головах людей. Але загалом робота над донесенням ідеї ще не закінчена, а саме в процесі», — сказав митець.