У Дніпрі збудують біогазову електростанцію, яка перероблятиме залишки стічних вод в електроенергію.

У Дніпрі збудують біогазову електростанцію, яка перероблятиме залишки стічних вод в електроенергію.  

Відповідний меморандум підписали Дніпровська облдержадміністрація, міськрада, Дніпроводоканал та компанія «БІО Енерджи Дніпро», повідомляється на сайті ОДА.

Біогазову електростанцію збудують на базі Дніпроводоканалу. На електроенергію вона перероблятиме мул, який утворюється після очистки відходів стічних вод. Зараз мул зберігають на ілових майданчиках, площа яких постійно збільшується, забруднюючи атмосферу, ґрунт, надземні та підземні води.

Після переробки мулу в сучасній біогазовій установці відходи не шкодитимуть екології, а їх об’єм значно зменшиться. Електростанція вироблятиме 25,5 МВт енергії на рік. Цього вистачить, щоб забезпечити електроенергією велике промислове підприємство або 10 багатоповерхівок.

За словами радника голови Дніпропетровської ОДА Юрія Голика, це австрійська технологія, яка широко використовується в Європі.

«Технологія дозволить економити державні кошти та дбати про екологію. Першою в Україні її запроваджує Дніпропетровщина», — зазначив він.

Зі свого боку, міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що протягом 15 місяців проект буде реалізований.

Біогазову установку зведуть коштом австрійських інвесторів. Вартість проекту – 310 млн грн. Будівництво планують розпочати наприкінці літа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та Білорусь домовились про спільну реалізацію проектів «чистої» енергетики

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile