У «ДНР» відреагували на те, що колишній «мер» Горлівки виявився українським розвідником

У самопроголошеній «ДНР» зазначили, що колишній «народний мер» Горлівки й функціонер «Компартії ДНР» Едуард Матюха, який виявився українським розвідником, не мав доступу до секретної інформації.

Про це «РИА Новости» повідомив глава «Компартії ДНР» Борис Литвинов.

За його словами, інформація про роботу Матюхи на українську розвідку «більше схожа на творчість».

«Він бере з відкритих джерел фотографії або розповідає про людей. Це вже багато разів по телевізору показували, у пресі писали. Він видає відомі факти за ексклюзив. Я вважаю, з цієї справи на Україні роблять піар», — сказав Литвинов.

Литвинов зазначив, що українським спецслужбам «треба показати якось свою роботу, свою значущість».

За його словами, Едуард Матюха — житель Горлівки, який у травні 2014 року як активіст допомагав організовувати у місті «референдум про самовизначення ДНР». Пізніше він вступив до Горлівської міської організації «Компартії ДНР», при цьому жодного доступу до держтаємниць та закритої інформації не мав».

Нагадаємо, 24 листопада у сюжеті «ТСН.тиждень» йшлося про те, що колишній «народний мер» Горлівки на Донеччині Едуард Матюха повернувся на підконтрольну Україні територію, бо є українським розвідником і працював 5 років серед бойовиків.

Згодом це в етері 1+1 підтвердив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибицький.

Матюха розповів, що збирав інформацію про злочини Росії та заводив контакти з російськими комуністами. За його словами, проросійські невизнані анклави (Абхазія, Північна Осетія, Придністров'я, «ДНР» і «ЛНР») координуються Кремлем через КПРФ, у партії навіть є відповідальна за це людина — депутат Тайсан Казбек Кучуковіч.

Український розвідник зокрема дізнався, що з цим депутатом та іншими комуністами формуються російські «гуманітарні конвої», в які включають автомобілі із готівкою для самоназваних республік Донбасу.

Зазначимо, що долю Мінських угод і особливого статусу Донбасу обговорюватимуть 9 грудня у Парижі лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Водночас президент РФ Путін тепер вимагає від України продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, який втрачає чинність 31 грудня 2019 року. Слідом за Путіним про це заявили в так званій «ДНР».

Глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив в інтерв'ю hromadske, що доля закону про особливий статус Донбасу залежить від результатів «нормандської» зустрічі.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань,
  • гарантії вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.