Бойовики так званої «ДНР» хочуть, аби парламент України продовжив чинний закон про особливий статус Донбасу, який дії до 31 грудня 2019 року.

Про це в ефірі одного з каналів бойовиків заявила «міністерка закордонних справ» Наталія Ніконорова, передають «Новости Донбасса».

«Чинний документ враховує всі примітки до комплексу заходів (Мінським угодам-2 — ред.). Необхідно деякі статті коригувати, але в цілому відповідність та кореляція з примітками. Тому новий закон буди або дублювати чинний, або він не буде відповідати приміткам комплексу заходів», — сказала вона.

Також Ніконорова додала, що треба погодити імплементацію «формули Штайнмаєра» паралельно з дією закону про особливий статус.

Вимога від «ДНР» зберегти чинну редакцію закону про особливий статус прозвучала одразу після того, як з такою ж вимогою виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Поділитись: