«ДНР» не хоче нового закону про особливий статус, прагне продовження чинного
Бойовики так званої «ДНР» хочуть, аби парламент України продовжив чинний закон про особливий статус Донбасу, який дії до 31 грудня 2019 року.
Про це в ефірі одного з каналів бойовиків заявила «міністерка закордонних справ» Наталія Ніконорова, передають «Новости Донбасса».
«Чинний документ враховує всі примітки до комплексу заходів (Мінським угодам-2 — ред.). Необхідно деякі статті коригувати, але в цілому відповідність та кореляція з примітками. Тому новий закон буди або дублювати чинний, або він не буде відповідати приміткам комплексу заходів», — сказала вона.
Також Ніконорова додала, що треба погодити імплементацію «формули Штайнмаєра» паралельно з дією закону про особливий статус.
Вимога від «ДНР» зберегти чинну редакцію закону про особливий статус прозвучала одразу після того, як з такою ж вимогою виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
- Поділитися: