У Донецькій області п'ятеро шахтарів страйкують під землею з вимогою погасити заборгованість по зарплаті. Працівники не виходять з шахти з 8 години вечора 15 серпня.

У Донецькій області п'ятеро шахтарів страйкують під землею з вимогою погасити заборгованість по зарплаті. Працівники не виходять з шахти з 8 години вечора 15 серпня.

Про це Громадському повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

П'ятеро шахтарів сидять на глибині 900 метрів з 8 години вечора 15 серпня.

Окрім 5 шахтарів, які страйкують під землею, працівники трьох змін продовжили страйк перед будівлею підприємcтва «Мирноградвугілля».

Шахтарі страйкують через невиплату зарплати, відключення електрики та з вимогою модернізувати підприємтво, 15 серпня 2018 року, Мирноград Донецької області. Фото: Михайло Волинець, Facebook.

«Продовжується страйк», — сказав Волинець.

Він зазначив, що вчорашні переговори з керівництвом шахти закінчилися «нічим».

Зранку 15 серпня працівники шахт «Центральної», «П'ять-шість» та «Капітальної» влаштували страйк перед будівлею «Мирноградвугілля»  з вимогою погасити заборгованість по зарплаті. 

Пізніше між шахтарями та охороною будівлі підприємства сталися сутички. За словами Михайла Волинця, причиною сутичкою стала охорона, яка не пустила шахтарів на перемовини до керівництва, на які раніше їх запросили.

Увечері шахтарі-страйкарі, які вимагали виплати зарплати, почали переговори з керівництвом шахти «Мирноградвугілля».

Нагадаємо, 2 липня гірники «Нововолинської» шахти Волинської області відмовилися підніматися на поверхню. Згодом до них приєдналися колеги з інших змін. Шахтарі вимагали погасити заборгованість по заробітній платні за три місяці — кватень, травень, червень.

Одному гірнику стало зле після того, як він дві доби пробув під землею, вимагаючи погасити заборгованість по виплаті заробітної платні.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

На початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Поділитись: