У другому читанні Рада може провалити голосування за закон про медичний канабіс. «Батьківщина» готує правки — ЧЕСНО
Існує ймовірність, що на законопроєкт №7457 про медичний канабіс у другому читанні може забракнути голосів. Нині противники цієї законодавчої ініціативи готують свої правки.
Про це в коментарі hromadske сказав парламентський аналітик руху ЧЕСНО Олександр Саліженко для матеріалу «Крісла в Раді продовжують звільнятися. Чи варто суспільству бити на сполох».
«Те, що його ухвалили в першому читанні, не гарантує, що за нього проголосують у цілому. Звісно, все буде залежати від того, в якому вигляді він дійде до другого читання. У [профільному] комітеті можуть змінити текст законопроєкту до невпізнаваності», — зазначив аналітик.
Саліженко зауважив, що представники фракції «Батьківщина», які виступили категоричними противниками цього законопроєкту, анонсували, що подаватимуть поправки.
«А це якраз та фракція, яка займається "законодавчим спамом". Коли був закон про землю, [вони запропонували] максимальну кількість поправок. І зараз вони можуть подати кілька тисяч поправок і їх будуть розглядати», — пояснив представник руху ЧЕСНО.
Більше про медичний канабіс
Марихуана, або канабіс, — це психоактивний засіб, який видобувають із рослин коноплі. Розрізняють дві його основні активні речовини — канабідіол (КБД) та тетрагідроканабінол (ТГК). Саме від їхнього співвідношення залежить, які властивості має той чи інший вид канабісу.
ТГК стимулює нервову діяльність і може викликати психоактивні побічні ефекти чи так зване відчуття кайфу. КБД ж навпаки має заспокійливі властивості. Саме канабіс із високим вмістом КБД й низьким умістом ТГК використовують у медичних цілях: він не викликає «дивних відчуттів» і звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль і допомагає заснути.
Препарати на основі медичного канабісу використовують для зменшення больових відчуттів, спазмів і судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР і тривожних розладів. Також такі препарати використовують у лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Також ці ліки полегшують біль важкохворим і паліативним хворим, зокрема пацієнтам з онкозахворюваннями та ВІЛ.
У 2021 році уряд ухвалив постанову, якою кілька речовин на основі канабісу прибрали зі списку заборонених для обігу в Україні. Ліки на основі цих речовин використовують для полегшення побічних реакцій після хіміотерапії. Однак експерти тоді пояснювали, що рішення допоможе лише невеликій кількості людей, оскільки для ширшого використання препарати потрібно поєднувати з іншими речовинами, які все одно залишалися забороненими в Україні.
- Поділитися: