Якби президентські вибори відбулись у квітні 2018 року, діючий глава держави Петро Порошенко не зміг би перемогти в них.

Якби президентські вибори відбулись у квітні 2018 року, діючий глава держави Петро Порошенко не зміг би перемогти в них.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке з 9 по 15 квітня провів Київський міжнародний інститут соціології.

Відповідно до дослідження серед громадян, які мають намір піти на вибори та визначились зі своїм вибором найбільше проголосували б за Юлію Тимошенко — (16,1%), 12,7% віддали б голоси за Анатолія Гриценка («Громадянська позиція»), 12,2% — за Олега Ляшко (РПЛ). Такий самий рейтинг має і Петро Порошенко.

До свого дослідження КМІС вперше включив коміка Володимира Зеленського та співака Святослава Вакарчука. Перший набирає 10,8%, другий — 9,6%.

Натомість, соціологи більше не міряли рейтинг глави уряду Володимира Гройсмана, який анонсував, що не піде на вибори.

«П’ять кандидатів (від А. Гриценка до С. Вакарчука) мають підтримку, яка відрізняється практично в рамках похибки, тобто ці кандидати скоріше «ділять» друге місце і всі вони можуть претендувати на вихід у другий тур», — ідеться у дослідченні.

Порівнюючи з попереднім дослідженням КМІС, яке провели у лютому відрив між Тимошенко та Порошенко суттєво зменшився. Нагадаємо тоді Тимошенко набирала 24,4% громадян, що визначились зі своїм рейтингом, натомість Порошенко мав 9,8%.

Соціологи КМІС змоделювали також імовірні сценарії другого туру президентських виборів. Згідно дослідженням,  Порошенко у другому турі програє всім кандидатам. Зокрема, Юлії Тимошенко, Володимиру Зеленському та Юрію Бойку з «Опозиційного блоку».

Анатолій Гриценко має протилежний результат — він навпаки виграє у всіх можливих суперників. Вакарчук виграє у всіх, окрім Гриценко, Зеленський — у всіх, крім Гриценко та Вакарчука, Тимошенко — у всіх крім Гриценко, Вакарчука та Зеленського.

Нове опитування проводили з 5 по 19 квітня 2018 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зерно та верблюд»: про що свідчать політичні рейтинги за рік до виборів президента

Поділитись: