Правоохоронці Солом'янського управління працюють на місці вибуху
Фото:

Вищий антикорупційний суд

У четвер, в ніч на 1 жовтня, у внутрішньому дворі Вищого антикорупційного суду стався вибух, який пошкодив фасад будівлі. ВАКС розцінив це як втручання в правосуддя.

Про це повідомила пресслужба суду у Facebook.

Зазначається, що ВАКС звернувся до Вищої ради правосуддя та до Офісу Генерального прокурора з проханням відреагувати на вибух. У суді впевнені, що інцидент стався, щоб завадити суддям виконувати свої службові обов’язки.

На місці вибуху працюють працівники Солом'янського управління поліції ГУНП у Києві. Однак, Вищий антикорупційний суд продовжує працювати у штатному режимі.

«Наразі вирішується питання щодо внесення відомостей до ЄРДР за даним фактом та початку здійснення розслідування», ㅡ зазначили у ВАКС. 

Оновлено: у поліції Києва відкрили кримінальну справу за статтями про хуліганство та незаконне поводження зі зброєю.

Правоохоронці розповіли, що про вибух їм повідомили 1 жовтня приблизно о 17 вечора. Унаслідок вибуху пошкодилося скло вікна.

Що відомо про ВАКС?

Вищий антикорупційний суд заснували лише у 2018 році відповідно до закону про реформу судоустрою України. Свою роботу офіційно він почав 5 вересня 2019 року, а нещодавно виніс перший за свою історію тюремний вирок.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Створити антикорупційний суд в Україні закликали й глави МЗС країн G7. Серед його функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців

Поділитись: