Компанія Facebook заблокує прояви білого націоналізму і сепаратизму у своїй соцмережі та у Instagram.

Як повідомили у компанії, блокування відповідного контенту розпочнеться з наступного тижня.

«Сьогодні ми оголошуємо про заборону похвали, підтримки та представлення білого націоналізму і сепаратизму у Facebook і Instagram, яку ми почнемо застосовувати наступного тижня. Зрозуміло, що ці поняття тісно пов'язані із організованими групами ненависників і їм немає місця у наших сервісах», — йдеться у повідомленні.

Водночас, політика компанії вже давно забороняє пропагування ненависті за расовими, етнічними або релігійними ознаками.

У Facebook також наголошують, що хоча люди й надалі зможуть демонструвати гордість за свою етнічну спадщину, компанія не терпітиме похвали або підтримки білого націоналізму та сепаратизму.

Контент, сповнений ненависті, будуть знаходити і видаляти з платформ компанії.

Крім того, у Facebook повідомили, що людей, які шукатимуть пов'язану із перевагою білих інформацію, переспрямовуватимуть на ресурси для допомоги людям, щоб позбутися ненависті. Для цього буде задіяна організація Life After Hate, яка була заснована колишніми войовничими екстремістами. Її діяльність спрямована на кризову роботу, освіту і підтримку.

Нагадаємо:

  • З соціальних мереж Facebook та Instagram видалили 2 632 сторінок, груп і профілів за «скоординовану недостовірну поведінку». Вони були пов'язані з Росією, Іраном, Македонією та частково визнаним Косово.
  • На початку січня Facebook вже видаляла 512 груп, сторінок та облікових записів, які брали участь у скоординованій недостовірній поведінці на Facebook та Instagram.
  • За перші 24 години після розстрілу людей у мечетях новозеландського Крайстчерча мережа Facebook видалила 1,5 млн відео, на якому нападник у прямому ефірі покроково показував свої дії.
Поділитись: