Районний суд в Гельсінкі засудив власників художньої галереї до 4-5 років ув’язнення та зобов’язав їх виплатити 14 мільйонів євро штрафу. Каті Мар’ята Керккайнен та Рейо Полларі звинуватили у продажі картин художника-самоучки, видаючи їх за роботи видатних художників. Суд постановив, що подружжя винне в 30 випадках шахрайства. Керккайнен засудили до 4-х років, а її чоловіка — до 5-ти років позбавлення волі. Художник Велі Сеппа, чиї картини продавало подружжя, отримав умовний термін.

Під час затримання поліція вилучила понад 220 полотен, які наразі перевіряють експерти в Національній галереї Фінляндії. Більшість картин вже визначили, як імітації робіт найвідоміших європейських митців, таких як Анрі Матісс, П’єр-Огюст Ренуар, Клод Моне та Василь Кандинський.

Найдорожчою фальшивкою, яку шахраям вдалося продати, була картина «Цирк» нібито за авторства французького модерніста Фернанда Леже. ЇЇ продали за 2,2 мільйони євро.

В поліції заявили, що не знають, скільки ще підроблених полотен можуть бути у інших арт-дилерів.

Нагадаємо, картину художника Бенксі продали на аукціоні за понад мільйон доларів. Після стуку молотка вмонтований у рамку шредер пошматував твір мистецтва на смужки. Колекціонерка з Європи не стала відмовлятися від придбаної на аукціоні картини вуличного художника Бенксі, яка самознищилися одразу після продажу.

Також нагадаємо, Державний музей в Амстердамі запрошує громадськість спостерігати за процесом реставрації відомої картини нідерландського художника XVII ст. Рембрандта ван Рейна «Нічна варта», яка почнеться в липні 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile