У Франції автовиробників зобов'яжуть під час реклами нагадувати людям про екологічніші способи руху
З березня у Франції набуде чинності закон, згідно з яким вітчизняні автовиробники у своїй рекламі автівок мають нагадувати людям, що є й більш екологічні способи пересування.
Про це пише The Washington Post.
Французьким автовиробникам (зокрема Peugeot та Renault) доведеться обирати між трьома повідомленнями, одне з яких слід буде обов'язково додати в рекламу:
- «Розгляньте можливість спільного використання автомобілів»;
- «Якщо відстань коротка — оберіть прогулянку пішки або їзду на велосипеді»;
- «Для повсякденних поїздок використовуйте громадський транспорт».
Наприкінці повідомлення рекламодавцям потрібно буде також додати гештег англійською чи французькою мовою, що закликає більше рухатися та менше забруднювати довкілля.
Ці вимоги поширюватимуться на радіо, телебачення, кінотеатри, друковану пресу та інтернет. Порушникам загрожуватиме до 56 тисяч доларів штрафу.
Окрім того, як пише Le Monde, рекламодавцям доведеться зазначати в рекламі обсяги вуглекислого газу, що його продукує автомобіль, а з 2028 року рекламу автівок з найбільшими викидами вуглекислого газу взагалі заборонять. Такі нововведення французька влада вирішила запровадити після багатьох років лобіювання з боку екоактивістів.
Чому викиди вуглекислого газу — це погано?
Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері та створюють так званий парниковий ефект: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері й поступово її нагріває.
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, але її перевищення призведе до катастрофічних наслідків для природи та неприйнятних змін у різних сферах людського життя.
Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.
- Поділитися: