Світ

У Франції російського художника Павленського засудили до умовного терміну

RFI
Світ/У Франції російського художника Павленського засудили до умовного терміну
Зберегти
Вигляд
Суд Парижа визнав винним художника Петра Павленський, а також його екс-соратницю Оксану Шалигіну у справі про підпал дверей Банку Франції у жовтні 2017 року. Павленського засудили до трьох років ув'язнення, зокрема, до двох років умовно, пише видання RFI.

Повідомляється, що Павленський незабаром має вийти на свободу, оскільки «вже відбув більшу частину строку в попередньому ув'язненні».

Водночас у вересні минулого року повідомлялось, що російського художника-акціоніста Петра Павленського звільнили з-під варти.

Павленського звільнили, однак зобов'язали відмічатися в поліції.

Зазначається, що Шалигіна отримала два роки в'язниці, в тому числі 16 місяців умовно. Вона також не відбуватиме термін у в'язниці.

Крім того, Петро Павленський і Оксана Шалигіна були оштрафовані, також протягом п'яти років їм буде заборонено носіння зброї.

Прокуратура вимагала засудити художника до 4 років в'язниці, з яких до 1,5 років умовно з відбиранням батьківських і цивільних прав, а також із забороною носіння зброї. Для Шалигіної звинувачення просило 3 роки в'язниці і аналогічні обмеження.

Банк Франції, у свою чергу, вимагав від художника відшкодування матеріальних збитків у сумі 18 670 євро, моральну компенсацію 5000 євро та 1000 євро за витрати на послуги адвоката.

Нагадаємо, російському художнику Павленському у травні 2017 року надали притулок у Франції після переслідування у Росії.

Російський художник-акціоніст Петро Павленський залишив Росію, звинувативши владу у спробі «політичної ліквідації через операцію силових структур».

У жовтні 2017 року Павленський підпалив будівлю банку у Парижі, його затримали правоохоронці. Суд згодом обрав безстрокий арешт російському художнику Павленському.

Французькі медики діагностували Павленському «пограничний розлад особистості».

Пов`язані новини