ENRU

У Франції відкрили стелу меморіалу журналістам з ім’ям Павла Шеремета

У Франції відкрили меморіальну дошку з іменами всіх репортерів загиблих в 2016-2017 роках, в тому числі ім'я журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомила шеф-редакторка «Української правди», де останні роки працював Шеремет, Севгіль Мусаєва.

Sevgil Hayretdın Qızı Musaieva

У церемонії відкриття стели взяли участь родичі та колеги загиблих журналістів. Відкрили його мерія Байє і міжнародна організація «Репортери без кордонів» у 2008 році.

«Я розповідала про те, яким був Шеремет. І про те, що розслідування вбивства по суті заморожене, а остання прес-конференція зі звітом про розслідування була в лютому»,— написала Севгіль Мусаєва у Facebook. 

Вона також зазначила, що на стелі зазначене ім'я Хав'єра Вальдеса, який був убитий у мексиканському місті Кулиакан в червні 2017 року. Його машину обстріляли невідомі. Незадовго до вбивства він випустив книгу «Наркожурналістіка», де розповідав про те, як мексиканські журналісти розслідують діяльність наркокартелів. Хав'єр став шостим журналістом, убитим в Мексиці з початку року.

Також на стелі зазначені імена: Бахтіяр Хаддад, Стефан Вільньов і Веронік Робер. Вони загинули в червні 2017 року під час штурму в західному Мосулі, коли армія Іраку розпочала операцію в кварталах Старого міста. Бахтіяр і Стефан померли майже одночасно. Веронік через 5 днів у Франції від отриманих поранень.

Церемонія проводиться вже 9 років в меморіальному комплексі, який розтягнувся на півкілометра між кладовищем, де поховані учасники висадки союзників, і музеєм Нормандської битви.

21 вересня стало відомо, що Національна поліція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Це сотні судових рішень, які здебільшого стосувалися доступу до певних мобільних номерів, дані про які були засекречені, або до інших даних мобільних операторів.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

На сьогоднішні слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram