У Гаїті — країні в Карибському морі — з епідемією коронавірусу намагаються боротися за допомогою традиційних засобів, оскільки місцева медицина недосконала й дорога. Тамтешні релігійні лідери, які є послідовниками вуду, розробили рецепт особливого «секретного зілля» на трав'яній основі, якому навчили своїх довірених послідовників.

Верховним лідером серед послідовників вуду є 60-річний Карл Генрі Десмондес. В інтерв'ю Reuters він зазначив: не був здивований, коли після спалаху COVID-19 у країні в храми вуду прийшло багато вірян.

«Послідовники вуду … несуть відповідальність за стеженням за добробутом населення. Вони отримали владу й знання, які можна застосувати на практиці», — говорить Десмондес.

Уже після виявлення перших випадків коронавірусу в Гаїті в середині березня, проповідники вуду готували вірянам чаї з такими інгредієнтами, як евкаліпт, імбир, мед тощо — для посилення їхньої імунної системи. Крім того, виділили понад 1000 храмів, в кожному з яких можна ізолювати до 15 хворих коронавірусною хворобою.

Проповідники також зверталися до людей через телебачення й радіо, аби дати зрозуміти, що вони не відповідальні за поширення пандемії й готові допомагати в її боротьбі.

Десмондес вважає, що пандемія коронавірусу дасть світу один важливий урок: «Сподіваюсь, що після коронавірусу… замість перетворювати все, чого ми торкаємося, замість перетворювати природу ми, натомість, почнемо жити в гармонії з нею».

Знають у Гаїті й про «трав’яну настоянку» від COVID-19, яку виготовляють на Мадагаскарі. Ба більше, її похвалив особисто президент країни. У вуду вважають це несправедливим.

«Таке ставлення показує, що він є жертвою системи, яка досі пошрамована рабством», — сказала Reuters заступниця верховного лідера вуду Ювоні Жорж Оґусте.

Як зазначає Reuters, понад половина 11-мільйонного населення Гаїті, за оціниками, є послідовниками вуду. Це об’єднавча назва для релігійних вірувань, які розповсюдилися із Західної Африки в колоніальну добу.

Через неправильне представлення у ЗМІ та масовій культурі релігійне вчення часто пов’язують із темними, окультними практиками, хоча це не відповідає дійсності. Послідовників і лідерів вуду неодноразово звинувачували в природних лихах і спалахах хвороб.

Станом на 25 травня на Гаїті коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють майже тисяча осіб, із них 27 померли, а 22 вилікувались.

Зазначимо, що наразі ще немає ліків чи вакцини проти коронавірусного захворювання COVID-19.

Станом на ранок 25 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 500 тисяч 607 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 302 тисячі 69 людей одужали. Водночас 346 721 людина померла. Наразі інфікованими залишається 2 млн 851 тисяча 817 пацієнтів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: