Російський газовий монополіст Газпром повідомив, що очікує на завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця 2020 року.

Про це йдеться у презентації, яку російська компанія підготувала до дня інвестора у Нью-Йорку, повідомляє російська урядова агенція «ТАСС».

«Запуск («Північного потоку-2» — ред.): кінець 2020 року», — йдеться у презентації.

Таким чином плани Газпрому щодо завершення трубопроводу змістилися на 1 рік, адже раніше російська компанія очікувала на завершення та запуск трубопроводу до кінця 2019 року. Однак через санкції, які проти проєкту запровадили у США, ключові підрядники «Північного потоку-2» припинили роботи.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що судно Газпрому, здатне добудувати «Північний потік-2», вирушило з порту міста Находка на Далекому Сході. Наразі воно прямує до Сінгапуру.

Раніше стало відомо, що для того, аби відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод Балтійського моря, де зупинилося будівництво «Північного потоку-2» близько 2 місяців

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Як ми повідомляли раніше, США вимагають від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Поділитись: